Wiosenny Zjazd WMCN Maj 2023

13 maja 2023 roku w Katedrze w Olsztynie, podczas mszy sprawowanej przez Kapelana Rzemiosła, księdza Mariana Matuszka w asyście trzech księży dokonało się poświęcenie naszego Sztandaru i Insygniów. Następnie ze Starszym Cechu – Romanem Winiarskim na czele, pocztem sztandarowym, całym rzemiosłem Warmii i Mazur reprezentowanym przez Starszych Cechów rzemieślniczych z Insygniami oraz setką osób przeszliśmy w pochodzie przez starówkę olsztyńską do hotelu Kopernik na oficjalną część uroczystości. Serdeczne podziękowanie wszystkim członkom WMCN, zaproszonym gościom, księżom, chórowi męskiemu z Iławy za piękną oprawę muzyczną uroczystości, całej braci rzemieślniczej, telewizji Kopernik, mediom, przedstawicielom władz i wszystkim, którzy wspomagali nas w organizacji i przygotowaniach do tak ważnego wydarzenia.

Zdjęcia z naszego spotkania tutaj: Zjazd V/2023

Starszy Cechu
Roman Winiarski

Would love your thoughts, please comment.x