NATURALNIE zapobiegniesz Kamicy żółciowej:

Kamica żółciowa jest zaburzeniem związanym z metabolizmem wątroby często połączonym z niedoczynnością tarczycy, w którym dochodzi do powstawania złogów cholesterolowych w drogach żółciowych.
Pierwotną przyczyną powstawania kamieni żółciowych są zaburzenia przemiany materii w wątrobie. W wyniku czego w żółci tworzą się złogi z cholesterolu lub wapnia. Kamicę żółciową mogą powodować też zaburzenia w opróżnianiu dróg żółciowych połączone z naruszeniem ilościowej równowagi pomiędzy składnikami żółci – kwasem żółciowym, cholesterolem i śluzem.
Zdrowa wątroba wytwarza i wydziela zdrową żółć, bez zaburzeń pracy wątroby nie dochodzi do kamicy żółciowej.
Sam woreczek żółciowy nie ma nic wspólnego z powstawaniem kamieni żółciowych. Niestety większość lekarzy uważa, że problem załatwia jego usunięcie i że jest to jedyna skuteczna metoda leczenia kamicy żółciowej.
Często tłumaczą pacjentom, że jeśli pęcherzyk żółciowy nie zostanie usunięty, wciąż będą się tam osadzać kamienie.
Rzeczywiście, pęcherzyk po usunięciu z pewnością kamieni nie będzie gromadził 🙂
Ale problem jest w tym, że kamica żółciowa nie zostanie wyleczona. Wątroba dalej będzie te kamienie produkować, lecz będą się one osadzać w innych miejscach, z czasem powodując dysfunkcje innych narządów.

prof. Tomasz Mach, Ordynator Oddziału Klinicznego Gastroenterologii w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie tłumaczy: Po wycięciu pęcherzyka problemy mogą powrócić, głównie dlatego, że usunięcie go nie likwiduje przyczyny tworzenia się kamieni żółciowych: czyli zaburzonego składu wydzielanej żółci polegającego na dysproporcji między ilością kwasów żółciowych i cholesterolu.

Kamica żółciowa to efekt jakości żółci jaką produkuje wątroba, więc samo wycięcie pęcherzyka nie leczy choroby.

Kamica żółciowa objawy
Najczęściej kamica żółciowa przebiega bezobjawowo, jedynie od czasu do czasu pojawia się zgaga, wzdęcia, odbijanie lub bóle po prawej stronie brzucha tuż pod żebrami. Z czasem objawy mogą się nasilać i dochodzi do ataków, które ustępują samoistnie w ciągu 3 dni, ale często powracają.

Ostra kamica żółciowa objawy
Silna kolka żółciowa, ból w prawym podżebrzu promieniujący w kierunku pleców
Gwałtowne skurcze w nadbrzuszu, zaburzenia trawienia
Wymioty, pocenie się, zawroty głowy, gorączka, dreszcze
W leczeniu kamicy żółciowej stosuje się z dobrym skutkiem zioła działające żółciopędnie – wspomagające opróżnianie pęcherzyka, żółciotwórczo– zwiększające wydzielanie żółci, przeciwzapalnie, rozkurczowo i bakteriobójczo. Są to między innymi: karczoch, ostropest plamisty, cykoria podróżnik, dymnica, imbir, rozmaryn, lipa, berberys, bluszczyk kurdybanek, kocanka, chelona gładka, tymianek, prawoślaz, mniszek lekarski, mięta, kurkuma, szanta, ptasi rdest, śniegowiec wirginijski, gorzknik kanadyjski, nagietek i liść boldo.

Ziołowe mieszanki rozpuszczające kamienie i zapobiegające się ich tworzeniu

Mieszanka 1
Zmieszać 2 części korzenia prawoślazu i po 1 części chelony gładkiej, liści boldo, kory śniegowca wirginijskiego i gorzknika kanadyjskiego lub berberysu.
Mieszanka 2
Wymieszać w równych częściach Korzeń mniszka lekarskiego, korzeń cykorii podróżnika, liść karczocha, koszyczek rumianku i liść mięty.
Z łyżeczki mieszanki parzyć szklankę naparu, pić 1 lub 2 razy dziennie przez długi okres czasu.
Mieszanka 3
Wymieszać w równych częściach ziele glistnika, rumianek, ziele tysiącznika i liść melisy. Łyżeczkę mieszanki parzyć 3 minuty w szklance wrzątku. Pić 3 razy dziennie po pół szklanki.
Mieszanka o. Klimuszki
Wymieszać w równych ilościach kwiat kocanki, ziele rdestu, liść bobrka, liść mięty pieprzowej, ziele dziurawca, krwawnika, glistnika, korzeń mniszka, korę kruszyny, kłącze perzu i ziele drapacza.
Pić 3 razy dziennie po szklance naparu z łyżki ziół na szklankę, 20 minut przed posiłkiem. Codziennie przed spaniem pić łyżkę surowej oliwy z oliwek, zaraz po tym zmieszać z oliwą sok z całej cytryny i wypić. Praktykować tak przez 9 dni. W ten sposób przyspiesza się rozkruszanie kamieni woreczka żółciowego.

Choroby wątroby – naturalne substancje lecznicze i regeneracyjne

Sok z czarnej rzepy
Wycisnąć sok z 1 kg czarnej rzepy, dodać 250 ml płynnego miodu. Przyjmować 2 razy dziennie po łyżce stołowej przez 2 tygodnie.

Metoda dr Jadwigi Górnickiej
Wymieszać sok wyciśnięty z 1 cytryny, 2 łyżki oliwy z oliwek, 2 łyżeczki Cholesolu, 40 kropli Solarenu. Składniki wymieszać, wlać do 1/2 szklanki gorącej wody i wypić na czczo. Po 30 minutach można zjeść śniadanie. Mieszanka rozrzedza żółć i zwiększa jej wydzielanie.
Kurację stosować 6-7 miesięcy aż USG wykaże czysty woreczek żółciowy.

Metoda medycyny ajurwedyjskiej
Płukanie wątroby przy małych kamieniach
Wymieszać 1/4 l oliwy z oliwek, 1/8 l soku z cytryny, pokrojony świeży ząbek czosnku, 1/4 łyżeczki pieprzu cayenne. Wypić o godzinie 6 rano na pusty żołądek. Nic nie jeść przynajmniej do południa. W przypadku pragnienia pić ciepłą wodę. Metoda działa szokowo na pęcherzyk żółciowy, który kurczy się i wyciska kamień do dwunastnicy. Wieczorem należy wziąć 1/2 łyżeczki triphala rozcieńczone w ciepłej wodzie.

Ostry atak woreczka żółciowego
Robić okłady z ciepłego oleju rycynowego po prawej stronie brzucha, na linii pępka, poniżej żeber. Na wierzch położyć termofor, oraz pić napar ziołowy: wymieszać w równych częściach liść melisy, kwiat lawendy i kwiat rumianku, łyżeczkę mieszanki zalać szklanką wrzątku, parzyć 15 minut.

Pozbycie się kamieni nie oznacza końca choroby. By zapobiegać nawrotom i tworzeniu kamieni żółciowych należy poprawić metabolizm wątroby i jeśli potrzeba funkcjonowanie tarczycy.
Z diety należy wykluczyć łatwo przyswajalne cukry, produkty przetworzone i ciężkostrawne, które zaburzają metabolizm wątroby i zażywać dużo ruchu. Do potraw mięsnych dodawać świeże lub suszone zioła np. miętę, rozmaryn, oraz czosnek i cebulę, bo jak dowiedziono zapobiega tworzeniu się kamieni.

Profilaktycznie czasowo stosować wybrane zioła :
Napar z kurkumy – 1/2 łyżeczki proszku na szklankę wrzątku, parzyć 10 minut, pić 2-3 x dziennie
Napar z nasion ostropestu – 1 łyżeczka nasion na szklankę wrzątku parzona 15 minut, pić 2-3 razy dziennie pół godziny przed jedzeniem
Napar z ziół 40 g mięty, 20 g nasion kopru włoskiego i 20 g melisy. 1-2 łyżeczki mieszanki zalać szklanką wrzątku, parzyć 15 minut, pić 3 x dziennie
Macerat – 30 g korzenia imbiru i po 20 g rumianku, mięty, szanty. Łyżeczkę mieszanki zalać szklanką wody, pozostawić pod przykryciem na noc. Rano zagotować 2 minuty, odstawić na 15 minut. Pić po 1/2 szklanki przed jedzeniem.źródło:sekrety-zdrowia.org